Лікувально - реабілітаційний центр

"Лікар  БАРТОШ"

+380 (50) 523-13-96

+380 (96) 428-25-50

Що таке ВСД та лікування і причини

Що таке ВСД - лікування і причиниВСД або вегето-судинна дистонія - що це таке? Наскільки це небезпечно? Чому, якщо не знають що таке ВСД, то ставлять цей діагноз всім підряд? Чи можливо лікування ВСД?
Вегето-судинна дистонія - це порушення балансу і гармонії між симпатичною і парасимпатичною нервовою системою. За що відповідає вегетативна нервова система? За гомеостаз - сталість внутрішнього середовища, за ті функції організму, про яких ми не замислюємося, це наш «автопілот».

З якою частотою повинно битися серце, скільки слини виділити на їжу, скільки кислоти в шлунковому соку, як спітніти при спеці. Ми помічаємо, тыльки коли ці функції страждають, коли виникає проблема, наприклад пітливість підвищена, а на вулиці холодно, пече в шлунку, тахікардія або брадикардія, німіють руки, кидає в жар, скаче артеріальний тиск ... В організмі наступає анархія.
Коли «автопілот» ламається, доводиться переходити на ручне управління організмом. Не їсти кислого - пече в шлунку, не бути в замкнутому, задушливому приміщенні - можна втратити свідомість. При цьому, всі органи в окремо працюють відносно благополучно. Тобто ЕКГ - норма. Аналізи крові, сечі - норма, УЗД - норма. МРТ - норма. А людина хвора.
Йому ставлять діагноз вегето-судинна дистонія, якщо довго страждає, істерія, неврастенія, фобія і тоді такими пацієнтами займаються вже не терапевти, а психотерапевти, психіатри
тому немає об'єктивних даних, а є порушення функції. Відомий лікар Вернадський назвав ВСД «чорним ящиком». Але причина цих проблем знайдена і вона об'єктивна - вона прощупується пальцями в м'язах і фасціях - це маленькі міофасціальні освіти завбільшки з оливку або квасолину - вони-то і створюють перешкоди в передачі вегетативного імпульсу. І в залежності від місця їх виникнення - відрізняються різноманіттям симптомів: це і оніміння, набряк і біль у ночах - діагноз радикуліт, грижа диска, варикоз, ендартеріїт (холод і відсутність пульсу на периферії), непритомність, головні болі, болі в шиї, остеохондроз , незрозумілі стану: свербіж, печіння, оніміння, нав'язливі позіхання ...
Ці утворення ще описували майже 100 років тому американські лікарі Тревелл і Сімонс, проф. Казанського Університету Іваничів, але вони їх описували як окремі утворення і не пов'язували їх в єдину мережу глобальних перешкод в організмі.
Причини виникнення цих утворень - переохолодження, травма в тому числі родова, статична напруга, перевантаження м'язів у спортсменів, якщо різко потягнути наприклад руку, то також м'яз може стиснутися.
Чим це загрожує? Вважається, від ВСД не вмирають. Це міф. Інсульт ішемічний  та геморагічний, інфаркт міокарда, раптова зупинка серця, порушення пам'яті, у дітей відставання в розумовому і фізичному розвитку (ДЦП, депресія, аутизм, міопатія і т.д.). Коли довго в одному і тому ж місці порушується кровообіг, то організм може в цьому місці пропустити початок онкології, це все крайні прояви розбалансування в організмі, тобто вегето-судинна дистонія.
Чому це не лікують? Тому, що в медичних інститутах дуже мало приділяють уваги м'язам - тільки вчать анатомію і деякі генетичні захворювання.
У нас є лікарі по нервах - невропатологи,по судинах, по кістках - травматологи, по органам - терапевти. Але немає лікаря по м'язам, а це недолік. М'язами займаються масажисти, а не професіонали з вищою освітою.
Організм влаштований простіше, ніж про це прийнято говорити. За кілька скарг може відповідати 1-2 точки в м'язах. Якщо організму не заважати, він прекрасно сам справляється.
Я лікар, який прибирає те, що заважає злагодженій роботі організму. Цим я займаюся з 1990 року.