Лікувально - реабілітаційний центр

"Лікар  БАРТОШ"

+380 (50) 523-13-96

+380 (96) 428-25-50

Чому порушується сон

Чому порушується сонІнтерв'ю Бартош Ірини Петрівни в газеті "Вести"
 Згідно з даними Всеукраїнської асоціації медицини сну , більше 50% українців страждають розладами сну , найчастіше з яких - безсоння . Напередодні Всесвітнього дня сну (цього року відзначається 14 березня) наші експерти розповіли про те , як укласти договір з Морфієм , адже повноцінний відпочинок уночі - профілактика багатьох хвороб.

Стреси при переході на літній час

літній часІнтерв'ю Бартош Ірини Петрівни в газеті "Вести"

У ніч з 29 на 30 березня в Україні переведуть час на годину вперед.

« При переході на літній час ми повинні будемо прокидатися на годину раніше. А це спровокує недосипання і зіб'є режим , до якого наш організм звик за останні півроку. Від цих двох факторів - якості сну і біоритмів - залежить робота вегетативної нервової системи ( ВНС) .

Як не захворіти на нервовому грунті

СтресІнтерв'ю Бартош Ірини Петрівни в газеті "Вести"

За останні три місяці , як відзначають в Асоціації кардіологів України , в українців почастішали серцеві напади . Про зростання пацієнтів з інсультами , безсоння, частими головними болями говорять і невропатологи . Погіршення здоров'я українців фахівці в один голос пов'язують з останніми соціально-політичними потрясіннями , які посилюються тим , що ситуація досі не стабілізувалася.

Гіперактивність дитини

Гіперактивність дитиниІнтерв'ю Бартош Ірини Петрівни в газеті "Сегодня"
Хлопчики страждають цим розладом в чотири рази частіше , ніж дівчата

Причина прояви у дітей дефіциту уваги і гіперактивності (саме так проблема називається повністю ) лікарям досі не відома. Зате вони підрахували , що таких діток серед школярів налічується 3-10% - це означає , що майже в кожному класі знайдеться хоча б одна гіперактивний дитина. Причому у хлопчиків розлад зустрічається приблизно в чотири рази частіше , ніж у дівчаток.

Серцево-судинна система

Серцево-судинна системаІнтервью Бартош Ірини Петрівни в газеті "Рідне село" на тему серцево-судинної ситеми (ССС)

Здавалося б, що спільного між мішком картоплі чи сумкою з молочними продуктами, яку селянин тягне на продаж, і хворобами серцево-судинної системи? А зв’язок прямий.