Лікувально - реабілітаційний центр

"Лікар  БАРТОШ"

+380 (50) 523-13-96

+380 (96) 428-25-50

Стреси при переході на літній час

літній часІнтерв'ю Бартош Ірини Петрівни в газеті "Вести"

У ніч з 29 на 30 березня в Україні переведуть час на годину вперед.

« При переході на літній час ми повинні будемо прокидатися на годину раніше. А це спровокує недосипання і зіб'є режим , до якого наш організм звик за останні півроку. Від цих двох факторів - якості сну і біоритмів - залежить робота вегетативної нервової системи ( ВНС) .

Пристосуватися  водночас до нових умов вона не може - на це йде близько двох тижнів . У людей , які не блищать здоров'ям , перебудова займає до 30 днів » , - пояснює Ірина Бартош , невропатолог , співавтор методики лікування вегетативних розладів.

Щоб зменшити стрес від раннього підйому , фахівець пропонує вже сьогодні лягти на 15 хвилин раніше з тим , щоб на стільки ж завтра раніше встати . Завтра - на 30 хвилин , післязавтра - на 45 і т. д. Таким чином до моменту переходу на літній час , організм вже буде кілька адаптований до раннього пробудження .

У наступні дні медик рекомендує наситити меню серотоніном : «Це речовина гарного настрою. Чемпіони по серотоніну : банани , вівсянка , ізюм , курага , горіхи. Їжте їх щоранку. Щодня намагайтеся хоча б 30 хвилин гуляти на сонечку - ультрафіолет сприяє виробленню серотоніну. Відразу після пробудження походіть пару хвилин по зернам кукурудзи або гречки , розсипаних на клапті тканини - це попередить млявість . На кожній ступні знаходиться близько 30 біологічно активних точок , пов'язаних з усіма органами і системами організму. А після гігієнічного душу прийміть контрастний . Він тонізує ВНС ».

Наталія Іоничева 26 березня 2014 р.